2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Lo-Pro/20,000 GVWR/102″X25′
Unit details
** 2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Lo-Pro/20,000 GVWR/102″X25′
$16,495 Cash; $16,989 Card/Finance D-044672**
* 25/16″ 25K Round Gooseneck Coupler
* 12″X 19lb I-Beam Frame and Neck
* (2) 10K Electric
* 5′ Dove w/ Monster ramps
* Color: Fighter Jet gray
* Tires: 235/80R16 LRE Radial 10 Ply Tires
* 6″Channel Outer Frame
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Equipment Trailer
$16,495Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-044672 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Gray |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Payload: | 13388 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Empty Weight: | 6612 lbs |
| Payload: | 13388 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF2527T6044672 |
| Stock Number: | D-044672 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | FD25 |
Recently Viewed Trailers
Price:$4,395
Financing from $86 / mo.
Instant • No credit impact