2026 Delco Tandem Axle Stock/12,000 GVWR/6’X16’X7′
Unit details
** 2026 Delco Tandem Axle Stock/12,000 GVWR/6’X16’X7′ D-042316
$12,995 Cash; $13,384 Card/Finance
* **2 5/16 Adjustable coupler Bumper Pull
* Axle: 2 6K Electric
* Full Swing Solid Rear Gate
* Color: Fighter Jet Gray
* Tires: 235/80R16
* Jack: 7K Dropleg
* Spare tire mount with no spare
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
**
American Trailer Flagstaff, AZ
Stock / Stock Combo Trailer
$12,995Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042316 |
| Trailer Type: | Stock / Stock Combo Trailer |
| Color: | Gray |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Payload: | 8150 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Empty Weight: | 3850 lbs |
| Payload: | 8150 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBL1623T6042316 |
| Stock Number: | D-042316 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | H616 |