2021 Delco Tandem Axle Car Hauler/7,000 GVWR/18′
Unit details
USED “AS IS” 2021 Tandem Axle Car Hauler/7,000 GVWR/18′
$3,695 Cash; $3,805 Card/Financing
Empty Weight: 2,750 lbs.
Color: Black
Spare Tire Included
*Please call 928-440-4742 for more information.
*Not responsible for any errors in listing description or photos.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
American Trailer Flagstaff, AZ
Car Hauler
$3,695Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | U-019002 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 18' 216" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4250 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2750 lbs |
| Payload: | 4250 lbs |
| Length: | 18' 216" |
Additional Information
| VIN: | 5WWBC1828N6019002 |
| Stock Number: | U-019002 |
| Year: | 2021 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | USED |