2025 Coffee Creek Gooseneck Tandem Axle Utility/14,000 GVWR/83″x20′
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$8,495Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | C-572457 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 20' 240" x 6' 11" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10960 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 3040 lbs |
| Payload: | 10960 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6' 11" |
Additional Information
| VIN: | 4C9HT2022S1572457 |
| Stock Number: | C-572457 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Coffee Creek MFG |
| Model: | HT8320 |