2025 Compass Tandem Axle Enclosed/7,000 GVWR/7’x12′
Unit details
**$7295 Cash; $7513 Card/Financing**
**2025 Compass Tandem Axle Enclosed/7,000 GVWR/7’x12’**
Empty Weight: 2,071 lbs.
7X12 Indigo DLX Flat Top V-Nose 7K
Color Option, .030 White/Black trim
D-Ring (5000 Lb) w/Steel Plate (Welded Backer) 1-Each Corner
***Errors in the description are unintentional.**
***Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Cargo / Enclosed Trailer
$7,295Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | CO-133089 |
| Trailer Type: | Cargo / Enclosed Trailer |
| Color: | White |
| Length x Width: | 12' 144" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4929 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2071 lbs |
| Payload: | 4929 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 5JWRE1224SF133089 |
| Stock Number: | CO-133089 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Compass |
| Model: | DX8412 |