2025 Compass Tandem Axle Enclosed/7,000 GVWR/7’X16′
Unit details
*** ** 2025 Compass Tandem Axle Enclosed/7,000 GVWR/7’X16′
* $7,995 Cash; $8,234 Card/Finance****
* Tires: ST205/75/R15
* Color: White
* Top V Nose
* 7’X16′
* Aluminum Fenders
* Aluminum Exterior Bottom Trim
* Side Door
*Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
American Trailer Flagstaff, AZ
Cargo / Enclosed Trailer
$7,995Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | CO-132274 |
| Trailer Type: | Cargo / Enclosed Trailer |
| Color: | White |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 3395 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 3605 lbs |
| Payload: | 3395 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5JWRE1620ST132274 |
| Stock Number: | CO-132274 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Compass |
| Model: | KC-DX8416-070 |