2025 Delco Single Axle Utility/4,000 GVWR/5’x8′
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$1,495Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-039895 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Black |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 4000 lbs |
| Payload: | 1049 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 4000 lbs |
| Empty Weight: | 2951 lbs |
| Payload: | 1049 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU0815S6039895 |
| Stock Number: | D-039895 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U008B |










