2025 Delco Stock/12,000 GVWR/6’X16’x78″
Unit details
**2025 Delco Stock/12000 GVWR/6’X16’x78″**
**$9,995 Cash; $10,294/Card/Financing**
2 5/16 Adjustable Coupler Bumper Pull
Axle, 6K Torsion X 2 (87-72)
235/80R16 LRE Radial 10 Ply Tires
Gate, Full Swing w/ Slider Rear Gate
Fighter Jet Gray (RAS9-00K07)
Jack, 7K Dropleg
Solid Center Gate
Standard 6’6″ Tall
Spare Tire Mount with No Spare
Treated Pine Wood Floor
46″ Side Panels (per running foot) *Froom floor*
Full Side Door (Passenger Side)
***Errors in the description are unintentional.**
***Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Stock / Stock Combo Trailer
$9,995Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-039674 |
| Trailer Type: | Stock / Stock Combo Trailer |
| Color: | Gray |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Payload: | 8330 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Empty Weight: | 3670 lbs |
| Payload: | 8330 lbs |
Additional Information
| VIN: | WWBL13625S6039674 |
| Stock Number: | D-039674 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | S616A |