2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Pro Dual/20,000 GVWR/102″X25′
Unit details
**** **2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Pro Dual/20,000 GVWR/102″X25’**
$15,995 Cash; $16,474 Card/Finance
* ****• Coupler: 25 k Round gooseneck Coupler
• Toolbox: Front Toolbox
• Crossmembers: 3″ I-Beam on 16″ Centers
• Axles: 10K lb. Electric Brake Spring x2
• Jack: Removable 12K lb. Spring Loaded (Single)
• Ramps:5′ Dove w/ Monster Ramps
• Midnight Black
• Floor: Treated Pine Wood Floor
• Tires: 235/80R16 LRG Radial 14 Ply Tires
• 6″ Channel Outer Frame
• EW: 11,500 lbs.
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Equipment Trailer
$15,995Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042667 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Empty Weight: | 11500 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF2524T6042667 |
| Stock Number: | D-042667 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | FD25 |