2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Pro Dual/20,000 GVWR/102″X32′
Unit details
** 2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Pro Dual/20,000 GVWR/102″X32′ D-042486
$16,295 Cash; $16,783 Card/Finance**
* 12″X19lb I-Beam Frame & Neck
* Color: Delco Red
* Axle: (2) 10K Electric, Spring (74-47)
* 5′ Dove with Monster Ramps
* Tires: 235/80R16
* Crossmembers: 3″ I Beam on 16″ Centers
* 6″ Channel Outer Frame
* Treated Pine Wood Floor
* Torque Tube and Bridge frame
* Jack: 12k lb Spring loaded ( Dual)
* Low Pro
*** *Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
* EW: 11,500 lbs**
American Trailer Flagstaff, AZ
Flatbed Trailer
$16,295Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042486 |
| Trailer Type: | Flatbed Trailer |
| Color: | Red |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Empty Weight: | 11500 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF3228T6042486 |
| Stock Number: | D-042486 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | FD32 |