2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Profile /20,000 GVWR/102″X35′
Unit details
**** 2026 Delco Gooseneck Tandem Axle Low Profile /20,000 GVWR/102″X35’**
$19,895 Cash; $20,491 Card/Financing
* 2 5/16″ 30 K Gooseneck Coupler
* Axle (2) 10 k Electric, Spring
* 5′ Dove with Monster ramps
* Color: Midnight Black
* Tires: ST235/85R16
* Standard Suspension
* Crossmembers: 3″ I- Beam on 16″ Centers
* 6″ Channel Outer Frame
* Treated Pine Wood Floor
* Hydraulic Jack
****Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
**
American Trailer Flagstaff, AZ
Equipment Trailer
$19,895Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-043465 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Empty Weight: | 11500 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF3520T6043465 |
| Stock Number: | D-043465 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | FD35 |
Recently Viewed Trailers
Price:$6,695
Financing from $131 / mo.
Instant • No credit impact