2026 Delco Tandem Axle Enclosed/12,000 GVWR/6’x12′
Unit details
**2026 Delco Tandem Axle Enclosed/12,000 GVWR/6’x12′
$8,295 Cash: $8,543 Card/Financing**
* 2″x3″ Tubing Frame & 2″x 4″ Tubing Tongue
* 2 5/16 Adjustable Coupler Bumper Pull
* 2 Axle 6K Electric, Torsion
* Rear Barn Doors
* Arctic White
* 235/80R16
* No Spare Tire
* 7k Jack Drop Leg
* Pine Wood Floor
* Nose, V Nose Cargo
******Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
****
American Trailer Flagstaff, AZ
Cargo / Enclosed Trailer
$8,295Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-041415 |
| Trailer Type: | Cargo / Enclosed Trailer |
| Color: | White |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Payload: | 9100 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Empty Weight: | 2900 lbs |
| Payload: | 9100 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBT1223T6041415 |
| Stock Number: | D-041415 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | E612 |