2026 Delco Tandem Axle Utility/3,500 GVWR/77″X12′
Unit details
** 2026 Delco Tandem Axle Utility/3,500 GVWR/77″X12′
$2,695 Cash; $2,775 Card/Finance D-044673**
* • Empty Weight: 1,166 lbs.
• 2″x3″x3/16″ Angle Frame
• 2″ A-Frame Coupler
• Crossmembers: 2″x3″x3/16″ Angle on 24″ Centers
• Axles: 3,500 lbs. Idler Spring x1
• Jack: 2k Swivel Top Wind
• Straight Deck w/4′ Gate w/ Spring Assist
• 2″x2″x1/8″ Angle Top
• Smooth Fenders
• 205/75R15 LRC Radial Tires
• Treated Pine Wood Floor
***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
**
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$2,695Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-044673 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | White |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 3499 lbs |
| Payload: | 2333 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 3499 lbs |
| Empty Weight: | 1166 lbs |
| Payload: | 2333 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU1211T6044673 |
| Stock Number: | D-044673 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U212 |