2026 Delco Tandem Axle Utility /7,000 GVWR/77″X10′
Unit details
**2026 Delco Tandem Axle Utility /7,000 GVWR/77″X10′
$3,695 Cash; $3,805 Card/Finance**
* Angle Frame 2″x3″x3/16″ & 4 Channel Tongue
* 2″ A Frame Coupler
* Axle (1) 3.5 Idler & (1)3.5K Brake
* Straight Deck W/ 4 ‘ Gate W/Spring Assist
* Color: Mountain Blue
* Tires: 205/75R15 LRC Radial Tires
* Crossmembers,2″X3″X3/16″ Angle on 24″ Centers
* 2K Swivel top Wind Jack
* 2″X2″ x 1/8″ Angle Top
* Smooth Teardrop Fenders
* Treated Pine Wood Floor
* 4-D Rings
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
**
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$3,695Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042391 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Blue |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1850 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU1029T6042391 |
| Stock Number: | D-042391 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U510U |