2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X10′
Unit details
** 2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X10′
$3,795 Cash; $3,908 Card/Finance
* Angle Frame2″X3″X3/16″ & 4″ Channel Tongue
* 2″ A -Frame Coupler
* Axle (1) 3.5 Idler (1) 3.5 K Brake
* Straight Deck w/4′ Gate w/ Spring Assist
* Color: Delco Red
* Tires: 205/75R15 LRC Radial Tires
* Crossmembers, 2″X3″x 3/16″ Angle on 24″ Centers
* 2K Swivel Top Wind Jack
* 2″x2″x1/8″ Angle Top
* Smooth Teardrop Fenders
* Spare Tire Mount with No Spare
* Treated Pine Wood Floor
* 4-D Rings
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$3,795Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042392 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Red |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1850 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU1224T6042392 |
| Stock Number: | D-042392 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U512U |








