2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X12′
Unit details
****2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X12′
$3,695 Cash; $3,805 Card/Finance**
**
* • Empty Weight: 1,850 lbs.
• Angle Frame 2″x3″x3/16″ &4″ Channel Tongue
• 2″ A-Frame Coupler
• Axles: One Idler 3.5k &One Brake 3.5k
• Straight Deck w/4′ Gate
• Crossmembers: 2″x3″x3/16″ Angle on 24″ Centers
• 2k Swivel Top Wind Jack
• 2″x2″x1/8″ Angle Top
• Smooth Teardrop Fenders
• 205/75R15 LRC Radial Tires
• Treated Pine Wood Floor
* 4-D Rings
*** *Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
**
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$3,695Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-042393 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | White |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1850 lbs |
| Payload: | 5150 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBu1226T6042393 |
| Stock Number: | D-042393 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U512 |