2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X14′
Unit details
**** 2026 Delco Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/77″X14′
$3,895 Cash;$4,011 Card/Finance D-044014**
* 2″ A Frame Coupler
* Bumper Pull
* Axle: (1) 3.5K Idler & (1)3.5K Brake
* Straight Deck with 4′ Gate
* Color: Midnight Black
* Tires: 205/75R15 Radial tires
* Crossmembers: 2’X3″x3/16″ Angle on 24″ Centers
* Jack: (1) 2K Swivel Top Wind
* Smooth fenders
* Treated Pine Wood Floor
* ***Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$3,895Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-044014 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Black |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5346 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1654 lbs |
| Payload: | 5346 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU1428T6044014 |
| Stock Number: | D-044014 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U514U |