2026 Delco Trailers Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/83″x14′
Unit details
2026 Delco Trailers Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/83″x14′ D-044674
$3,995 Cash; $4,114 Card/Finance
* UTILITY 83″ X 14′ ANGLE TANDEM 7k
* 2″ x 3″ x 3/16″ Angle Frame & 4″ Channel Tongue
* 2″ A-Frame Coupler
* Axle, (1) 3.5K Idler & (1) 3.5K Brake (95-80)
* 2′ Diamond Plate Dove w/3′ Gate
* Midnight Black (DBS9-0UK12)
* 205/75R15 LRC Radial Tires
* Crossmembers, 2″ X 3″ X 3/16″ Angle on 24″ centers
* Jack. (1) 2K Swivel Top Wind
* 2″ x 2″ x 1/8″ Angle Top
* Smooth Fenders
* Treated Pine Wood Floor
* Spare Tire Mount w/ No Spare
*Errors in the description are unintentional.
*Please confirm all details with the dealer prior to purchase.
American Trailer Flagstaff, AZ
Landscape Trailer
$3,995Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | D-044674 |
| Trailer Type: | Landscape Trailer |
| Color: | Black |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5WWBU1426T6044674 |
| Stock Number: | D-044674 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delco Trailers |
| Model: | U614U32CS1K |