USED “AS IS” 2024 Car Mate Single Axle Enclosed/2,990 GVWR/8.5’x5′
Unit details
USED “AS IS” 2024 Car Mate Single Axle Enclosed/2,990 GVWR/8.5’x5′
$4,195 Cash; $4,320 Card/Financing
Tires: 205/75R15 w/White spoke Wheels
Smooth Aluminum Fenders
Aluminum Diamond Plate Stone Guard
Aluminum Diamond Plate Corners
Safety Chains, Front Jack
Double Rear Doors
Color: Crystal White w/ Black Frame
Side Main Door w/ Cam Lock Hardware
Economy Wall Vent w/ Cover
12V LED Dome Light w/Switch
Silver Spoke Wheel
***Please call 928-440-4742 for more information.**
***Not responsible for any errors in listing description or photos.**
***Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Cargo / Enclosed Trailer
$4,195Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | U-000332 |
| Trailer Type: | Cargo / Enclosed Trailer |
| Color: | White |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 1910 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Empty Weight: | 1080 lbs |
| Payload: | 1910 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5A3C508S2RL000332 |
| Stock Number: | U-000332 |
| Year: | 2024 |
| Make: | Car Mate Trailers |
| Model: | USED |










