USED “AS IS” 2024 Carry-On Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/6’x16′
Unit details
USED “AS IS” 2024 Carry-On Tandem Axle Utility/7,000 GVWR/6’x16′
$3,495 Cash; $3,599 Card/Financing
EW: 5,350 lbs.
***Please call 928-440-4742 for more information.**
***Not responsible for any errors in listing description or photos.**
***Please confirm all details with the dealer prior to purchase.**
American Trailer Flagstaff, AZ
Utility Trailer
$3,495Price
Quick Specs
| Location: | Flagstaff, AZ |
| Stock Number: | U-011817 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 16' 192" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 1650 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 5350 lbs |
| Payload: | 1650 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 6' 72" |
Additional Information
| VIN: | 4YMBU1622RN011817 |
| Stock Number: | U-011817 |
| Year: | 2024 |
| Make: | Carry-On |
| Model: | USED |